Spor dünyasının ünlüleri Diyarbakır'da buluşuyor

DİYARBAKIR - Spor dünyasının birbirinden ünlü isimleri Diyarbakır'da yapılacak Spor Konferansı'nda bir araya gelecek. Diyarbakırspor Kulübü Başkanı Çetin Sümer, 23-24 Şubat günlerinde gerçekleşecek konferansın, sorunların tespiti ve çözümüne büyük katkı sağlayacağını söyledi. Konferansa Rıdvan Dilmen, Zeki Çol ve Okay Karacan başta olmak üzere birçok tanıdık isim konuşmacı olarak katılacak.


Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Cep Sineması'nda Çetin Sümer, Diskispor Kulübü Başkanı Metin Kılavuz, Türkiye Futbol Federasyonu Bölge Müdürü Serkan Bayhan, Gençlik Spor İl Müdürü Şehabattin Aydın, TÜFAD Başkanı A. Samet Karakaş, ASKF'den Remzi Dayan ve TFFHGD Temsilcisi Akif Gözmen'in katılımıyla konferansın programı açıklandı. Diyarbakırspor Başkanı Sümer, konferansın ilk olma özelliği taşıdığını söyledi. Konferansa Diyarbakır'daki tüm spor camiasının destek verdiğini belirten Sümer, ''Konferans çok detaylı olarak hazırlandı. Sorunların tespiti ve çözümüne büyük katkı sunacak.'' dedi.


Diyarbakırspor'un ligdeki durumuna da değinen Sümer, ''Diyarbakırspor Kulübü'nün bugünlerde büyük desteğe ihtiyacı var. Eksikleri ve yanlışlıkları bir yana bırakıp, kulübe bugünlerinde destek vermek gerekir. Ligde 10 puanı olan bir takıma yerel basın destek verirken, kişisel çatışmalar nedeniyle Diyarbakırspor ve yöneticilerine karşı hoş olmayan olaylar yaratılmak isteniyor. Diyarbakırspor bu kentin ortak değeridir. Diyarbakırspor'un küme düşmesi hiç kimseye fayda sağlamaz.'' şeklinde konuştu.


Konferansa Rıdvan Dilmen, Zeki Çol, Okay Karacan, Turgay Renklikurt, Ümit Kıvanç, Celal Doğan, Cevat Güler, Ömer Üründül, Atilla Gökçe, Bağış Erten, Yiğiter Uluğ, Ragıp Duran, Metin Kurt, Tunç Kayacı ve Doğan Durgun'un da aralarında bulunduğu çok sayıda 45 kişi konuşmacı olarak katılacağı belirtildi.

Bu haber 237 defa okundu.

Yorumlar (0)

Yorum yazabilmek için giriş yapmalısınız...
Üye değilseniz, üye olmak için tıklayınız.


Yada Facebook Hesabınla Yorum yap:


ANKET

İnternet için DNS kullanıyor musunuz?