Bursa Galatasaray Taraftarlar Derneği'ne görkemli açılış

BURSA - Galatasaray Taraftarlar Derneği Bursa Şubesi, bugün düzenlene görmekli açılış töreni ile Bursalı aslanların hizmetine sunuldu. ıÜüGalatasaray Taraftarlar Derneği Bursa Şubesi'nin açıülışı gerçekleştirilirken, aynı zamanda Galatasaray tarafından "sosyal projeler" kapsamında gerçekleştirilen "Tekerlekli Sandalye Kampanyası"nın da startı bugün Bursa'dan verildi.


Galatasaray'ın yönetim kurulu üyeleri Sinan Kılıç, Adil Emecan, Bursa Taraftarlar Derneği üyeleri, Bursa Cumhuriyet Başsavcısı Sait Gürlek, Gürsu Belediye Başkanı Orhan Özcü ve Eczacılar Odası Başkanı Kıvanç Atmaca bugün Bursa Aslanlar Kulüp'te düzenlenen kahvaltılı basın toplantısında bir araya geldi.


Toplantıda konuşan Bursa Galatasaray Taraftarlar Derneği Başkanı Ozan Kozan, sosyal sorumluluk çerçevesinde özürlü vatandaşlara tekerlekli sandalye vereceklerini söyledi. Kozan, Galatasaray'ın büyük bir camia olduğunu sportif alanda olduğu kadar sosyal alanda da başarılı olmayı prensip haline getirdiklerini söyledi. Ozan Kozan, Galatasaray Kulübü'nün, sosyal projeler kapsamında uygulamaya koyduğu "Tekerlekli Sandalye Kampanyası" ile ilgili de bilgi verdi. Toplantıya katılan misafirler ve yöneticiler daha sonra Mudanya Yolu üzerinde bulunan Galatasaray Taraftarlar Derneği'nin açılışına katılmak üzere buraya geçtiler.GALATASARAYLILAR DERNEĞİNE GÖRKEMLİ AÇILIŞ


Bursa Galatasaray Taraftarlar Derneği, düzenlenen görkemli törenle açıldı. Başkan Adnan Polat'ın Seyrantepe Stadı ile ilgili çalışmaları nedeni ile Ankara'da bulunmasından dolayı katılamadığı açılışa Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi Sinan Kılıç katıldı. Galatarasaray taraftarlarının da yoğun ilgi gösterdiği açılışta, kurdeleyi Bursa Valisi Şahabettin Harput, Bursa Cumhuriyet Başsavcısı Sait Gürlek ve Galatasaray Yönetim Kurulu Üyeleri Sinan Kılıç ve Adil Emecan kesti.


Açılışta Vali Harput'un yanısıra Bursa İl Emniyet Müdürü Zeki Çatalkaya, eski Emniyet Müdürü Tahsin Demir, eski İçişleri Bakanı Mehmet Gazioğlu, Galatasaraylı dernek üyeleri, taraftarlar ve davetliler katıldı. Kurdele kesiminin ardından, Bursa Cumhuriyet Başsavcısı Sait Gürlek, Vali Harput'un yanına gelerek ceketine sarı kırmızı renkli mendil taktı. İkili bir süre şakalaştıktan sonra gelen misafirlerle ve yöneticilerle sohbet etti.


Burada Galatasaray'ın büyüklüğüne vurgu yapan Vali Harput, "Galatasaray, yurt içi ve dışında her zaman Türk halkının göğsünü kabartmıştır. Böyle olduğu gibi, Galatasaray'ın gönlü herkese açıktır, buraya herkes gelebilir." dedi.


Galatasaray Yönetim Kurulu Üyeleri Sinan Kılıç ise, Galatasaray'ın Türkiye olduğunu belirterek, "Galatasaray sportif başarılarının yanı sıra sosyal sorumluluk bilinci ilede hareket etmektedir. Bu kapsamda Bursa'da açılan Galatasaraylılar derneği de başta özürlü vatandaşlarımıza tekerlekli sandalye olmak üzere, çeşitli etkinliklerde bulunacaktır." dedi.


Daha sonra Galatasaray hatıra defterine düyüncelerini yazan Vali Harput'a Galatasaray rozeti ve İznik Çinisi üzerine işlenmiş Galatasaray amblemini içerek plaket takdim edildi. Ayrıca Başkan Adnan Polat'a verilmek üzere Bursa Galatasaray Taraftarlar Derneği tarafından hazırlanmış olan yine İznik Çinisi üzerine işlenmiş plaketler yönetim kurulu üyelerine teslim edildi. Ardından toplu olarak hatıra fotoğrafı çekilirken, taraftarlar ise koridorda şov yaparak takımlarına olan sevgilerini haykırdı. Taraftarların tezahüratlarına kayıtsız kalamayan Galatasaray Yönetim Kurulu Üyeleri Sinan Kılıç ve Adil Emecan, dışarı çıkarak taraftarların arasına girip marşlara eşlik edip, kendilerini kutladı. Galatasaray marşları ile salonu inleten taraftarlar, yönetim kurulu üyelerinin Bursa'dan mutlu dönmelerine yetti.
Bu haber 687 defa okundu.

Yorumlar (0)

Yorum yazabilmek için giriş yapmalısınız...
Üye değilseniz, üye olmak için tıklayınız.


Yada Facebook Hesabınla Yorum yap:


ANKET

İnternet için DNS kullanıyor musunuz?